Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeSearchRegisterLatest imagesLog in

yılın albümü

Go down 
AuthorMessage
XxMeLeKxX
Baskan Admin
Baskan  Admin
XxMeLeKxX

Ruh Halim : yılın albümü Mesgul
Takim : yılın albümü D1e2ee11

yılın albümü Empty
PostSubject: yılın albümü   yılın albümü EmptyMon Mar 24, 2008 2:24 am

İki yıl aradan sonra "Dans Et" adlı yeni albümünü çıkaran Demet Akalın, yine çok iddialı.

"Kimse kusura bakmasın, yılın albümü yine benden" diyen şarkıcı, önümüzdeki günlerde ise yorgunluk atmak için Amerika turuna çıkıyor.

Aynı günlerde albüm çıkaran Gülben Ergen'le geçmişte yaşananların unutulduğunu söyleyen Akalanı, "O kırgınlıklar geride kaldı. Biz günaşırı konuşuyoruz, merak etmeyin. Bu uzun süredir böyle, birbirimize fikir veriyoruz" dedi.

İki yıl aradan sonra "Dans Et" adlı yeni albümünü çıkaran Demet Akalın, her zamanki gibi iddialı... "Kimse kusura bakmasın, yılın albümü yine benden" diyen şarkıcı, önümüzdeki günlerde ise yorgunluk atmak için Amerika turuna çıkıyor. Sevgilisi Oğuz Kayhan’la birlikte sırt çantalarını alıp Amerika’yı karış karış gezeceklerini belirten Akalın, "Cep telefonumu bile yanıma almayacağım" dedi.

asıl bir hazırlık dönemi geçirdiniz bu albüm için?

- Öncelikle kendi tarzımı korumaya, ama dünya trendlerini de sound’umuza uydurmaya çalıştık. İmajım için 70’lerin sonunu hayal ettik. Ersay Üner sağ olsun, her zaman en güzel şarkılarımı yaptı. Emirkan ve Cengiz İmren’den birer şarkı var. Funky-C ile de yaza damgasını vuracak olan "Dans Et" şarkısında düet yaptık. Yılın şarkısı yine benden...

n Nilüfer ve Sezen Aksu’nun yıllar önce seslendirdiği şarkılar da var albümünüzde. Neden o şarkıları aldınız?- Nilüfer’in seslendirdiği "Selam Söyle" müthiş bir şarkı... Sezen Aksu’nun "Gölge Etme" şarkısı da öyle... Çocukken en çok dinlediğim şarkılardı onlar. Ve yeni nesil bu şarkıları hiç bilmiyor. Bu şarkılar, yeni düzenlemeleriyle gerçekten dillere dolanacak.

n Bir süredir Serdar Ortaç şarkısı seslendirmiyorsunuz, bunun özel bir sebebi var mı? Bir de siz hiç Sezen Aksu destekli iş yapmadınız, neden?

- Bu albümde Sezen Hanım’dan bir şarkı olacaktı ama bir türlü yetişmedi. Ben de eski hitlerinden olan "Gölge Etme"yi okudum. Sezen Aksu’nun benim için söylediği o güzel sözler ve verdiği ışık bana yetti. Benim en büyük hayalim Sezen Hanım’la tanışmak, onunla aynı havayı solumaktı. Bunu gerçekleştirdim. Onu tanımak çok güzeldi. Hayat görüşümü değiştirdi resmen. Kendime güvenmemi sağladı. Buradan ona binlerce kez teşekkür ederim. Serdar Ortaç ile de sürekli bir araya geliriz ama bu sefer kısmet olmadı.

n Peki Demet Hanım, artık tamam mıdır? Yani Demet Akalın iyi bir şarkıcı, yorumcu, sahne sanatçısı mıdır?

- Evet. Artık bir stilim olduğundan tehlike yarattığım doğru ama ben yine de "Herkes kalbinin ekmeğini yer" diyorum. Tehdit olarak görülmek değil, müziğimle saygın bir yerde durduğumun fark edilmesini istiyorum.

n Peki Demet Akalın müzik piyasasına ne kazandırdı, nasıl bir yol açtı, açtığı o yoldan gidenler oldu mu?

- Hem şarkılarım hem de imajım örnek olarak gösteriliyor. Bu tabii ki gurur verici ama ben kendimle yarışmayı seviyor ve arkama bakmayı pek tercih etmiyorum. Benim hiç kompleksim, burnu büyüklüğüm yok. İşimi amatör heyecanla yapıyorum. Hiç strateji belirlemem.

n Bu albümde daha sakin gibisiniz... Bir panik haliniz, koşuşturma durumunuz yok. "Aman şu gazeteye çıkayım, aman şu haberi yaptırayım, aman şu programa önce ben çıkayım" gibi bir telaşınız var mı?

- Ben hiçbir zaman telaşlı olmadım. Bu albümde de sadece birbirinden hit olan şarkılarıma güveniyorum. Ben en yenisini yapana kadar en iyi albüm bu albümdür!

n Yine çok iddialısınız...

Öyleyim. Çünkü şarkılarım iddialı...

n Şimdi bu albümde dikkat çeken bir başka nokta da şarkıların sözleri. Vurucu sözler var...

- Büyürken insan vereceği her mesaja da dikkat ediyor. Dediğim gibi bütün şarkılarıma aynı özeni gösteriyorum. Çünkü en az altı hitim var... Hepsi de hem müzikleriyle hem de sözleriyle arka arkaya patlayacak. İçim çok rahat.

n 2008’in albümü "Dans Et" mi?

- Kimse kusura bakmasın, bu yılın albümü kesinlikle benim albümüm olacak. Radyolarda en fazla istek alan şarkının "Mucize" olması, zaten albümün gidişatını belli ediyor. Albüm çıktı, zamanla bu zaten belli olacak.

n Gülben Ergen’le aynı plak firmasındasınız ve albümleriniz aynı anda piyasaya çıktı. Bu gerçekten bir tesadüf mü, yoksa bunun adı kıyasıya rekabet mi?

- Rekabet olamaz. Herkesin tarzı farklı. Sanıldığı gibi bir düşmanlığımız yok, aksine birbirimize destek oluyoruz.

n Kimileri "Demet, Gülben Ergen yeni albüm çıkardığı için kendi albümünün çıkış tarihini öne almıştır" derken, kimileri de "Gülben Ergen, Demet’in albümünden dolayı çalışmalarını hızlandırdı" yorumunu yapıyor. Hangisi doğru?

- Benim çıkış tarihim bir sene öncesinden belliydi. Hatırlarsanız, sizinle yaptığım röportajda da bunu dile getirmiştim.

n Siz her röportajınızda Gülben Ergen’in çalışkanlığını örnek aldığınızı dile getirirsiniz. Peki sizce Gülben Ergen, Demet Akalın’ı örnek alıyor mudur?

- Çalışkan ve hırslı insanı seviyorum. Gülben tabii ki çalışkanlığıyla örnektir. Ama benim neyimi örnek alır, inanın bilmiyorum. Vallahi ne yapsanız bizi birbirimize düşüremezsiniz. Şarkılar savaşsın diyorum.

n Kendisinin albümünü dinlediniz mi? Nasıl buldunuz?

- Bugün aldım albümünü... Ona da favorimi söyledim. Güzel buldum...

n Yoğun bir dönemi geride bıraktınız? Şimdi ilk olarak ne yapacaksınız?

- En kısa zamanda Amerika’ya gideceğim. Gerçekten kafam darmadağın... Buradan giderken telefonumu bile yanıma almayacağım. Oğuz’la beraber sırt çantamızla turistler gibi dolaşacağız... Rahatlamaya ihtiyacım var. Çünkü dönünce yine beni çok yoğun bir koşturmaca bekliyor olacak.

Gülben’le günaşırı konuşuyoruz

n Bir önceki albüm çalışmanız sırasında Gülben Ergen’in duvarda asılı olan resminizi indirttiğini söylemiştiniz. Bir kırgınlığınız vardı. Sonra barıştınız. Şimdi durum nedir? Hiç yeni albümlerinizle ilgili birbirinizi arayıp konuştunuz mu?

- O kırgınlıklar geride kaldı. Biz günaşırı konuşuyoruz, merak etmeyin. Bu uzun süredir böyle, birbirimize fikir veriyoruz.

n Herhalde bu durumda en zorda kalan patronunuz Bülent Bey’dir... İşi çok zor. İki kadın arasında sıkışıp kalmıştır. Siz kendi adınıza konuşursanız eğer, isteklerinizle patronunuzu zorda bırakıyor musunuz?

- Patron, bir binasına benim, diğer binasına da Gülben’in resmini giydirdi. O, ilk gözağrısı, ben ise son... İki tane bebeği var. İkimiz de kıymetliyiz onun için...
Back to top Go down
http://www.yaseminergene.lifeme.com

yılın albümü
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-