Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeSearchRegisterLatest imagesLog in

göbek tasında saksafon caldı....

Go down 
3 posters
AuthorMessage
*RoCk_CaNdY*
Üye
Üye
*RoCk_CaNdY*

göbek tasında saksafon caldı.... Empty
PostSubject: göbek tasında saksafon caldı....   göbek tasında saksafon caldı.... EmptyWed Mar 19, 2008 11:59 am

Dünyaca ünlü kadın saksafonistten hamamda mini konser

göbek tasında saksafon caldı.... 5208448

İSTANBUL'da önceki yıllarda Pavorotti’den, Philecido Domingo’ya, Whitney Houston’dan Enrique Iglesias’a kadar pekçok duayen sanatçıya ev sahipliği yağan Çırağan Sarayı, dün gece yarısı ilginç bir istekle karşılaştı. Çarşamba günü Çırağan Sarayı’nda konser vermek üzere Türkiye’ye gelen dünyanın en ünlü kadın saksafon sanatçısı Mindi Abair, 14 saat uçak yolculuğu yaparak ulaştığı İstanbul’da gece yarısı hamam açtırdı. Hamamın akustik ortamını fark eden güzel sanatçı, Doğan Haber Ajansı’na, peştamali ile göbek taşına oturup, bir de mini konser verdi.
İlk defa Türkiye’ye gelen güzel sanatçı Mindi Abair, Türk Hamamı'na hayran kaldı. Kese ve köpük masajı da yaptırmayı ihmal etmeyen Mindi Abair, “Bu gerçekten harika bir şey. 14 saattir uçaktayız ve bu bütün yorgunluğumu ve stresimi üzerimden aldı. Bu gerçekten çok iyi hissettiriyor. Ben Amerikalıyım. Amerika’da bizim böyle şeylerimiz yok. Galiba birazdan uykuya dalacağım” dedi.
Ünlü film yıldızı ve ses sanatçısı Mandy Moore ve Backstreet Boys konser turnelerinde saksafonist olarak kariyerine başlayıp, çok kısa sürede yapımcıların ve medyanın dikkatini çekerek yıldızlaşan Abair, saksafon çalmaya 8 yaşında başlamış. Güzel sanatçı mesleğe başlamasını, “Babam saksafon çalardı, küçükken ve ona çok hayrandım. Bunun çok farklı bir şey olduğunu düşünürdüm. Bende 8 yaşımdayken başladım. O günden bu güne saksafon çalıyorum ve bu benim profosyonel mesleğim oldu. Ben saksafon çalmaya başladığımda kimse bana bunun bir kadın için olağan dışı bir şey olduğunu söylemedi. Ben de çalmaya devam ettim. Bu yüzden herhalde şanslıyım. Çünkü her şey benim lehime işledi” diyerek özetledi.

PEŞTAMELİ İLE GÖBEK TAŞINDA SAKSAFON ÇALDI
Hamanın akustik ortamını farkeden Mindi Abair, yorgunluğunu attıktan sonra üzerindeki peştamali ile göbek taşına oturup, saksafon çalmayı da ihmal etmedi. Zaman zaman konser mekanlarında saksafon çalan ABD eski Başkanı Bill Clinton’ın saksafon çaldığı için çok iyi bir başkan olduğunu belirten Abair, şunları söyledi:
“Bill Clinton ile tanıştım. Bence Amerika’nın gördüğü en iyi başkanı. Hatta saksafon çaldığı içinde iyi bir başkan. Tanıştık, oturduk, konuştuk. Onun saksafon koleksiyonundan, saksafon çalmaktan uzun uzun bahsettik. Bill Clinton’ın o kadar çok başka işleri var ki, profosyonel saksafon sanatçısı olmak için zamanı yok. O kendi işleri yani politikası ile uğraşsın. Ben de saksafonumu çalmaya devam edeyim. Çok fazla rekabet istemem.”
Saksafon çalmanın erkeklere ayrı bir çekicilik kattığını belirten Abair, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Etrafımda saksafon çalan pekçok erkek var. Ben biliyorum ki onların çoğu saksafonun kadınlar tarafından çekici bulunduğu için çalıyorlar. Bunun normal hayatta ben çok işe yaradığını görüyorum. Ama bu kadın için aynı şey mi bilmiyorum. Bir erkeği saksafon çalarken gördüğünüzde çok çekici bulursunuz, ama bir erkek bir kadını saksafon çalarken gördüğünde çekici bulur mu bilemiyorum. Ama kesin olan bir şey var ki bu insanın kendini ifade edişine çok ayrı bir nüans katıyor.”
BEN VE GRUBUM, ROCK STARLARIYIZ’Türk sanatçıları tanımadığını, fakat herkes ile tanışmak ve Türk müziği ile kültürünü tanımak istediğini söyleyen sempatik sanatçı, herkesi konserine çağırdı. Abair, “Çok büyük bir enerji ve neşe getireceğimize inanıyorum. Konserde hem saksafon çalacağım ve hem de şarkı söyleyeceğim. Grubum ve ben saksafon dünyasının dedeleri değiliz. Rock starlarıyız. Onun için hepinizi bekliyoruz. İstediğiniz zaman dans edin, istediğiniz zaman ayağa kalkın. Çok eğleneceğiz” diye konuştu.
Dünyanın, Candy Dulfer’dan sonra yetişen en iyi kadın saksafonisti Mindi Abair, ‘Lucy’s’, ‘Flirt’, ve ‘Save the Last Dance’ gibi büyük hitlere imza attı. Parçalarının hemen hemen hepsi uzun süreler listelerde kalan sanatçı zaman zaman şarkı da söylüyor. 2006’nın en büyük hitlerinden ‘True Blue’ ile dünya çapında üne kavuşan Smooth Caz saksafonisti Mindi Abair, çarşamba günü Çırağan Sarayı’nda konser verecek.
Back to top Go down
http://www.cerenmoray.niceboard.net
Gallentt
Üye
Üye
Gallentt

Ruh Halim : göbek tasında saksafon caldı.... Acili
Takim : göbek tasında saksafon caldı.... 3cfc6c10

PostSubject: Re: göbek tasında saksafon caldı....   göbek tasında saksafon caldı.... EmptySun Mar 23, 2008 2:10 pm

p.için saoolllll
Back to top Go down
http://gallentt.tr.gg
XxMeLeKxX
Baskan Admin
Baskan  Admin
XxMeLeKxX

Ruh Halim : göbek tasında saksafon caldı.... Mesgul
Takim : göbek tasında saksafon caldı.... D1e2ee11

PostSubject: Re: göbek tasında saksafon caldı....   göbek tasında saksafon caldı.... EmptySat May 24, 2008 3:18 am

paylasimin icin sagol..........[quote]
Back to top Go down
http://www.yaseminergene.lifeme.com

göbek tasında saksafon caldı....
Back to top 
Page 1 of 1